Zapisz się na konsultacje tel.+48 504 606 966 Skorzystaj z porady eksperta do spraw rodzinnych: psychologiczno-pedagogicznych, prawnych, przemocy w rodzinie, uzależnień, spraw sądowych. Otrzymasz pomocy, której potrzebujesz.

 
prev next

Dlaczego warto wybrać konsultację psychologiczno-pedagogiczne. Uzyskasz większą zdolność własną w rozwiązywaniu problemów rodzinnych.

Większą satysfakcję w procesie rozwoju w rodzinie; Poprawisz zdolności w budowaniu relacji, poprzez rozwój inteligencji emocjonalnej i rodzicielskiej; Skuteczne wywieranie wpływu na członków rodziny; Poprawisz zdolności negocjacyjne w kontekście restrukturyzacji rodziny; Efektywniej zaczniesz budować relacje w rodzinie w wymiarze praktycznym i etycznym; Poprawisz sprawność w budowaniu swojej pozycji i autorytetu w rodzinie; Zdobędziesz umiejętność skutecznej komunikacji w rodzinie.


ARO1jpg

Rola rodzica wymaga gotowości
do skutecznych negocjacji rodzinnych - czyli takich, w wyniku których obie strony zyskają długoterminowe i trwałe wartości. Aby je osiągnąć, trzeba przystąpić do negocjacji rodzinnych.

ARO7jpg

Wkraczanie do strefy bez leków A wszystko po to by zarządzać  osobami z którymi nie mamy porozumienia. Najtrudniej rozmawia się osobami, które zawsze stoją w opozycji – negują to, co inni mówią, ignorują informacje zwrotne i ciągle komentują. Najczęściej, źródłem tych zachowań jest chęć okazania własnej siły.

ARO10jpg

Jak sobie radzić z takimi osobami?

Przygotuj wszystko perfekcyjnie, a jeśli danego dnia nie czujesz się wystarczająco silny, odłóż przekazanie słów krytyki. Musisz być pełen wiary w siebie, więc starannie wybierz termin. Ta osoba jest twarda, zawsze pewna swego, więc jej wszystko jedno, rozpęta bitwę w ułamku sekundy, jeśli uzna, to za własny cel. Trzeba być gotowym na to, że spróbuje odpłacić pięknym za nadobne. Zarzuci wszystko, co jej przyjdzie do głowy – tylko po to, by poczuć, że tylko jej zdanie się liczy.

ARO5jpg
Sesje spotkań psychologicznych, pedagogicznych i prawnych.
W ramach programu, diagnozujemy rodzinę poprzez określenie jej kompetencji, możliwości zdobywania informacji, wiedzy i umiejętności, postaw i świadomości. Wspólnie z rodzicami omawiamy sposób realizacji planu rodzicielskiego.

ARO6jpg
Negocjacje Rodzinne

Kolejnym problemem jest zakres porozumienia rodziców co do sposobu porozumiewania się i w sprawach opiekuńczo-wychowawczych swoich dzieci. Określenie zgody władzy rodzicielskiej obojga rodziców do wszystkich składowych w planie rodzicielskim. Analizując potrzebę opiekuńczo-wychowawczą, która dokonuje rozstrzygnięć umów porozumienia rodziców wyłącznie na podstawie dobra dziecka.

ARO9jpg
Każdy z nas ma swoje wartości, nawyki,
przyzwyczajenia. Postrzegamy sprawy według tego, jacy jesteśmy. Są one wyznaczane przez twoje wartości, twoje wrażenia przyzwyczajenia. Nie ma pary ludzi, którzy maja te same doświadczenia. Jeżeli chcesz przekonać innych, musisz poznać rzeczywistość widzianą oczami drugiej osoby.

ARO2jpg

Konsultacje w sprawach rodzinnych

Pierwsze spotkanie jest konsultacją, wsparciem, zrozumienie sytuacji, która jest powodem zgłoszonego problemu. Zebranie w bezpośredniej rozmowie najważniejszych informacji pozwala zdecydować, czy jest potrzebna pomoc, a jeśli tak, to jaka i w jakiej formie. Spotkanie kończy się wspólnym ustaleniem dalszego trybu postępowania.

ARO4jpg

Sporządzenie planu rodzicielskiego zawierające formę porozumienia rodziców o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej.

Podstawowym odniesieniem do potrzeb rodziny jest porozumienie rodziców o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymania kontaktów z dzieckiem. Porozumienie jest warunkiem obojga rodziców żyjących w rozłączeniu. Jest to droga dla rodziców współpracujących zgodnie w interesie dziecka, którzy sprawują opiekę, nie Sąd. Rodzice dojdą do porozumienia w szeroko rozumianych sprawach dziecka. Bez względu na to jak trudna jest sprawa, zawsze jest sposób na konstruktywne rozwiązanie dobra dziecka.

ARO15jpg
Buduj prawidłowe relacje
  w rodzinie. Jeśli zaczniesz zarzucać drugiej stronie, że jest nie w porządku, to zniszczysz najlepsze zapowiadające się porozumienia.

Przestaw swojego partnera w tryb TAK. Podkreśl te aspekty propozycji, co do których się zgadzacie, załagodzi to opór drugiej strony.

Wykorzystaj mocne strony drugiej strony. Zasygnalizuj, że jego uczucia i wartości są równie ważne, co twoje.

ARO12jpg

Negocjuj przyjaźnie, postrzegaj drugą stronę, kogo chcesz poznać i z kim chcesz dojść do porozumienia. Pozytywne emocje przekładają się na dobrą komunikację. Do zawarcia porozumienia nie wystarczą przesłanki oparte na faktach. Obie strony musza mieć pozytywne odczucia 

dopasowanieajpg

Jesteśmy Fundacją  notowaną w Unii Europejskiej, świadczymy usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim w środowisku rodzinnym. Usługi na terenie Polski, Unii Europejskiej dla Polonii, dla naszych rodaków. Wszelkim naszym działaniom towarzyszy troska o zadowolenie oraz zaufanie naszych klientów.

Ta strona jest dla Ciebie. Wskazujemy sposoby na istotność kreatywnego myślenia. Twój profil stanie się odzwierciedleniem Ciebie samego i dotyka wielu równie istotnych spraw, które pomożemy Ci rozwiązać.

Odwiedź specjalistę, zapisz się na konsultacje tel.+48 504 606 966

Skorzystaj z porady eksperta dotyczącej spraw psychologiczno-pedagogicznych, sądowych, prawnych. Otrzymasz pomoc, której potrzebujesz.

Dołącz do najlepszych. Zadbaj o swój rozwój osobisty. Sekret naszych działań tkwi w sposobie myślenia.