Porozumienie bez przemocy tel.504 606 966 

Rzadko spotykamy rodziców, którzy myślą w kategorii wygrana - wygrana. Orientacja wygrana - przegrana tkwi u korzeni dylematu współczesnych rodziców, te postawy, zachowania rodziców wpływają negatywnie na rozwój emocjonalny i psychiczny dziecka. 

wiat dziecka22jpgDziecko - Mój problem polega na tym, że za jednym tęsknię i drugim tęsknię. Mam dwa światy i dwie dusze, jakoś sobie z tym radzić muszę.

Każdego dnia dajemy sprawdzone rozwiązania problemów rodzinnych.

Dowiesz się jak rozmawiać z osobą agresywną chcącą narzucić swoje zdanie. Z naszych 30 letnich doświadczeń - wynika, że najlepszym sposobem dotarcia do serc i umysłów jest dbałość i szacunek, by członkowie rodziny czuli się doceniani. Nadanie priorytetowego znaczenia dbałości i szacunku może przynieść ogromne korzyści.


Nasi doświadczeni eksperci pomagają doznającym przemocy w rodzinie. Przemoc domowa wymaga innego podejścia. Istotnym znaczeniem przeciwdziałania w przemocy domowej jest dostrzeżenie problemu, potraktowanie go jako groźnego zamierzonego działania wykorzystującego sił jednej osoby nad drugą.

Przemoc domowa jest to umyślne działanie lub zaniechanie, naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny lub osób wspólnie zamieszkujących.

Przemoc wobec dziecka ma negatywny wpływ na jego rozwój. Do podstawowych form krzywdzenia dziecka zalicza się przemoc fizyczną, przemoc seksualną, przemoc psychiczną, zaniedbywania dziecka - nieprawidłowe wypełnianie obowiązków opiekuńczo-wychowawczych.KTO WYGRYWA KTO PRZEGRYWAjpg
Odpowiedzialne i skuteczne rozwiązywanie złożonych problemów:
Bilans konsekwencji wybranych możliwości, rozwiązań. Obecne moje najważniejsze zobowiązania. Najlepsze rozwiązania w dzisiejszych realiach. Rola jaką sprawujecie  wobec waszego dziecka. Co jesteście akceptować i czy będziecie potrafili z tym żyć.


zaproszeniejpg
Jak ma postępować rodzic w sytuacji konfliktu. 
Rodzic nie może po prostu podążać za instynktem, nawykami. Nie powinien też w milczeniu akceptować obecnej sytuacji. Musi z namysłem, odpowiedzialnością uniknąć błędów w podejmowaniu ważnych decyzji.

uprzedzejpg
Zadaniem każdego z rodziców jest pozbycie się wszelkich osobistych uprzedzeń oraz przekonań odnośnie tego co należy zrobić. Musimy oboje rodzice zastanowić się co można zrobić w tej sytuacji i komu to pomoże, a komu zaszkodzi wybór każdej z opcji zarówno w krótkiej jaj i dłuższej perspektywie.

korzycijpg
Należy kierować się korzyściami dziecka i eliminować to co szkodliwe dla jego rozwoju. W takiej sytuacji ważna jest współpraca obojga rodziców na rzecz ich małoletniego dziecka. Gdy podejmujemy ważne decyzje, wpływamy tym samym na życie naszego wspólnego dziecka.WIAT jpg

Co jesteśmy w stanie zaakceptować i czy będziemy potrafili z tym żyć. Ostatecznie musimy dokonać wyboru, trzymać się go, wprowadzić w życie swoją decyzję a potem żyć z jej konsekwencjami. Czas zatem zastanowić się na czym naprawdę nam zależy jako rodzicom. blog4jpg

Po uwzględnieniu konsekwencji, zobowiązań, aspektów praktycznych i wartości dochodzimy do momentu w którym powinniśmy zdecydować, co jest ważniejsze, a co mniej istotne. To zawsze stanowiło duże wyzwanie dla osoby ponoszącej odpowiedzialność jako rodzic. Co zrobić, by ustalić z jakimi konsekwencjami jesteśmy w stanie żyć po podjęciu decyzji.


zapiszjpg

Zapisz swoje decyzje wraz z powodami które Cię do niej skłaniają. Zapisanie dokonanego wyboru zmusza Cię do jaśniejszego myślenia i działania, jak swojego rodzaju osobistego zobowiązania.


przej kontroljpg
Rodzice muszą zdecydować
które zasady i wartości powinne wziąć górę w danej sytuacji. Nie da się uciec od tej odpowiedzialności. mając odpowiedz na te pytania będziemy wiedzieli, że my jako rodzice właściwie podchodzimy do problemu rodziny - jako dobrzy opiekunowie i kochający rodzice, wrażliwi na potrzeby naszego mało9letniego dziecka